Pozycjonowanie stron w Google

Pozycjonowanie stron 


Pozycjonowanie stron w Google to działania, które mają na celu poprawę widoczności w Google, a wpływa na to szereg czynników. Elementy te, których podobno jest ponad 200, wpływają na siebie wzajemnie, a to z kolei tworzy ogromną liczbę kombinacji. Ciężko jest zatem wszystkie je kontrolować, w związku z czym co jakiś czas powinno się przeprowadzać kompleksowy audyt SEO (Search Engine Optimization). Analiza ta pozwala na szczegółową ocenę strony i jej otoczenia.


Pozycjonowanie stron w Google – co o tym decyduje?


Za najważniejsze czynniki, które wpływają na popularność witryny w Google uznaje się:

1. Aspekty techniczne (kod, infrastruktura serwerowa, dyrektywy dla robotów, struktura strony itp.) – to one decydują o tym, co tak naprawdę widzi robot Google, który odpowiedzialny jest za indeksowanie zasobów sieci.

2. Treść (teksty, słowa kluczowe zawarte na stronie i w meta danych, zasoby witryny, adres URL, tytuł, nagłówki, opisy obrazków itp.) – od niej zależy czy dana strona znajdzie się w wynikach wyszukiwania jako odpowiedź na konkretne zapytania użytkowników.

3. Linki - które pochodzą z innych domen (czyli hiperłącza, odnośniki hipertekstowe). To od profilu linków (ich budowy, jakości, liczby) zależy, czy nasza domena zostanie uznana za godną zaufania. Linki z popularnych, dobrych pod względem jakościowym stron budują autorytet strony. Tak naprawdę to niuanse decydują o tym, czy Google weźmie nasze linki pod uwagę, czy też potraktuje jako spam.

4. Personalizacja i UX – wyszukiwarka Google dąży do maksymalizacji użyteczności i w tym celu chce coraz lepiej dopasowywać wyniki wyszukiwania do potrzeb użytkowników. Dlatego też, im bardziej dana witryna jest dopasowana do potrzeb użytkowników (posiada relewantne treści), tym jest większa szansa na wzrost zainteresowania nią.


SEO – dlaczego jest to tak ważne?


SEO - optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek internetowych – jest bardzo ważna, jeśli zależy nam na prowadzeniu biznesu w sieci, ponieważ w praktyce ponad 80 proc. użytkowników Internetu nie zagląda na drugą stronę wyników wyszukiwania w Google, o dalszych pozycjach już nie wspominając. Oczywiście naturalne wyniki pozycjonowania stron zawsze będą rywalizowały o miejsce na pierwszej stronie w Google z płatnymi linkami, ale jak się łatwo domyślić, takie reklamy są bardzo drogie, a skuteczne pozycjonowanie strony może zapewnić nam tę samą oglądalność na pierwszej stronie, za znacznie mniejsze pieniądze. Ponadto wyświetlenia w naturalnych wynikach wyszukiwania są gwarancją jakości strony WWW.


Przeprowadzenie audytu SEO strony internetowej i dokonanie szeregu działań, które wpłyną pozytywnie na jej pozycjonowanie w Google najlepiej zlecić specjalistom, ponieważ jest to zadanie trudne i skomplikowane, a źle wykonane narazi nas na dodatkowe straty.

pozycjonowanie stron w Google